Opis projektu
Projekt zakłada zakup trzech ławek z wbudowanymi panelami słonecznymi przez co uzyskujemy przyjazny środowisku dostęp do zielonej energii. Ławki wyposażone są w ładowarki USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych. Ponadto ławka każda ławka posiada miejsce na umieszczenie logotypu - symbolu miasta i KBO. Stanowi to dobry aspekt promocyjny dla miasta. Dodatkowo jedna z ławek wyposażona zostanie w zintegrowane stojaki rowerowe.
Uzasadnienie
Celem projektu jest unowocześnienie miasta i zapewnienie jego mieszkańcom innych dotąd nie stosowanych możliwości korzystania z nowych technologii. EKOSMART ławki zapewniają ogromną wygodę i funkcjonalność w czasach, gdzie urządzenia mobilne stanowią nieodłączny aspekt naszego życia. Ławki solarne wykorzystują nieograniczoną i całkowicie darmową energię słoneczną. Ich zastosowanie w przestrzeni miejskiej idealnie wpisuje się w trend smart city. Kiedy dojdzie do awarii sieci elektrycznej w okolicy, pozwalają mieszkańcom swobodnie naładować swoje urządzenia i skontaktować się z rodziną. Część państw uznaje je nawet za elementy ochrony ludności.Inteligentne, ekologiczne meble to nowy element koncepcji smart city. Większość rozwiniętych miast szuka sposobów, aby ich środowisko stało się bardziej nowoczesne i jednocześnie przyjazne mieszkańcom. Dużą rolę odgrywa wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i zainstalowanie większej liczby technologii, która nie będzie uzależniona wyłącznie od sieci energetycznej. Jednym z doskonałych przykładów rozwiązań smart w przestrzeni miejskiej są inteligentne ławki solarne. Nowoczesne, ekologiczne ławki solarne zapewniają przestrzeń, gdzie mieszkańcy mogą się spotykać, ładować swoje urządzenia, co sprzyja budowaniu poczucia wspólnoty w przestrzeniach publicznych. Ponadto, ławki są zaprojektowane z myślą o dostępności, co gwarantuje ich użyteczność dla wszystkich członków społeczności, w tym osób niepełnosprawnych. Takie podejście nie tylko podnosi jakość życia w obszarach miejskich, ale także promuje inkluzję i spójność społeczną, czyniąc miasta bardziej przyjaznymi i komfortowymi dla wszystkich.
Każda z ławek wyposażona jest w panel fotowoltaiczny umieszczony w siedzisku, który zebraną energię ze światła słonecznego oddaje w postaci możliwości ładowania urządzeń mobilnych. Monitoring zamontowany przed budynkiem II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie zmniejszy ryzyko ich dewastacji. Ławeczki będą ogólnodostępne, a ich lokalizacja przy targowisku miejskim szczególnie ważna. Jest to inwestycja w zieloną energię.
Projekt jest ogólnodostępny
Tak
Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcęLp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|
1 | SMART ławka wyposażona w panele solarne i ładowarki USB - 3 sztuki | 50 000 zł |
Status projektu
Zweryfikowany pozytywnie